Witamy w szczecińskim portalu biegowym szczecinbiega.pl. Chcemy, aby był on miejscem, gdzie każdy biegacz z regionu znajdzie informacje co się dzieje w szczecińskim świecie biegowym. Najważniejszym elementem jest kalendarz biegów, jakie odbywają się w Szczecinie i okolicy. Postanowiliśmy również umieszczać informacje o biegach w tak bliskim nam Berlinie, gdyż odbywa się tam dużo ciekawych imprez biegowych. Znajdziecie tu również porady, testy, relacje z biegów, informację gdzie i z kim można pobiegać w Szczecinie i okolicach. Wszystko łączy to, iż jest tworzone przez szczecińskich pasjonatów biegania, specjalistów w swoich dziedzinach.

  • Interesuje Cię jakiś temat związany z bieganiem?
  • Jeśli chciałbyś współtworzyć z nami portal?
  • Chciałbyś się podzielić wrażeniami z jakiegoś biegu? Napisałeś ciekawą relację?

Napisz do nas – info@szczecinbiega.pl

Razem twórzmy ten portal.

Magda Kasprzak
redaktor naczelny

Redaktor naczelny i pomysłodawca portalu. Biega rekreacyjnie z koleżankami z teamu Run Expert Lejdis, najchętniej po lesie i górach. Prezes Stowarzyszenia K2 Partners, współorganizatorka Biegu Górskiego na K2 oraz Koordynator 36. I 37. PKO Półmaratonu Szczecin. Największe osiągnięcie biegowe to ukończenie Biegu Rzeźniczka w Bieszczadach.

Marek Sacewicz zwany Hiszpanem

Specjalista od biegów górskich i ultra. Na co dzień można go spotkać w sklepie biegowym Run Expert albo oczywiście na ścieżkach biegowych, na których pokonuje miesięcznie minimum 400 km. Jego największe osiągnięcie biegowe to najszybciej przebiegnięty w historii biegu odcinek Hardcora w Biegu Rzeźnika (dla niewtajemniczonych bieg Rzeźnika wersja Hardcore to ok. 100 km po bieszczadzkich górach). Marek ma na swoim koncie ponad 20 ultra maratonów, z czego najdłuższy to 166 km w 26 godzin i 40 minut, oczywiście po górach (Ultima Frontera).  Mieszkając wiele lat w Hiszpanii był testerem produktów do biegania w hiszpańskich portalach biegowych.

Amelia Bobowska

Trener Rozwoju, Indywidualna Trenerka Fitness

Specjalizuje się w w coachingu motywacyjnym (life i biznes), prowadzi warsztaty z dziedzin: praca z celem, radzenie sobie z przeszkodami, pozafinansowe metody motywacji, rozwój osobisty wg metody Motivation Factor, elementy zdrowego stylu życia oraz harmonia w życiu. W ramach działalności warsztatowej pracowała m.in. dla Festiwalu PROGRESSteron, Spa Andersia, Spa Lusowski Zdrój i Pracowni Design Thinking Poznań. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych SWPS na kierunku psychodietetyka.
Jako jedyna do tej pory w Polsce prowadzi proces coachingowy metodą Motivation Factor.
Przez wiele lat pracowała w międzynarodowych koncernach jako dyrektor personalny i finansowy.
Absolwentka podyplomowych studiów na SWPS z psychologii w firmie i życiu społecznym oraz Szkoły Trenerów Biznesu (Moderator) i Szkoły Coachingu w Kopenhadze – Motivation Factor. Magister ekonomii, biegły rewident, indywidualna trenerka fitness, doradca dietetyczny i masażystka. Oczywiście również biegaczka z zamiłowania.
Rekordzistka świata kobiet i Polski w dużej formacji spadochronowej.

Moja Trenerka, tel. 516 081 229, email: bobowska.amelia@gmail.com , www.mojatrenerka.pl/

Joanna Głuszyk
Dietetyk

– O pracy dietetyka myślała od dawna. Ukończyła technologię żywienia na Akademii Rolniczej. Z każdym z pacjentów Joanna spotyka się raz lub dwa razy w miesiącu. Zwykle sama do nich dojeżdża. By zdiagnozować pacjenta, robi pomiary składu ciała i szczerze rozmawia. Sama jest sportowcem amatorem więc wie jak dużo znaczy odpowiednie odżywianie w zależności od dyscypliny sportowej. Jej oczkiem w głowie jest aktualnie maraton i pierwsze starty w triathlonie, a żywienie w tych dyscyplinach jest bardzo ważne. Joanna zajmuje się Ale nie tylko dietetyką sportowa, pomaga również przy nadwadze, otyłości oraz w chorobach dieto zależnych.

JMG Dietetyk tel. 501 778 241, email: kontakt@jmg-dietetyk.pl , www.jmg-dietetyk.pl

Jacek Sobuś

bloger biegowy

Znajomi na przywitanie zamiast „CZEŚĆ” mówią do niego „JAK TAM, BIEGASZ JESZCZE”?

Aktualny mistrz kraju w niebieganiu, jego życiówka w półmaratonie to „bywało lepiej”.  O treningach, diecie i biegach mógłby mówić bardzo długo, byle tylko nie musieć wprowadzać swoich słów w czyn.Największe osiągnięcie biegowe? To każde wyjście na trening. Twórca, autor i (chyba jedyny) czytelnik bloga jestesmyfajni.pl.

Sebastian Wierzbicki

trener lekkiej atletyki

Absolwent Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim, trener PZLA. Prowadzi między innymi zajęcia BiegamBoLubię w Gorzowie Wielkopolskim, a także zajęcia w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego! Przygotowuje również Indywidualne Plany Treningowe oraz projekty biegowe dla biegaczy na różnym poziomie sportowym.