Jeśli szykujesz się do sezonu i nie możesz doczekać się już półmaratonów, maratonów, czy zawodów biegowych w ogóle, które czekają w 2018 roku, to mamy dla Ciebie propozycję. Sprawdź się już 18 marca i rozpocznij sezon startem w Szybkiej Dyszce!

Serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy oraz kibiców do wzięcia udziału w drugiej edycji wyjątkowej imprezy biegowej w Zachodniopomorskiem, jaką niewątpliwie jest Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR. Proponujemy mocne otwarcie sezonu na szybkiej trasie w Pyrzycach (koło Szczecina), gdzie każdy ze startujących będzie mógł sprawdzić swoje przygotowanie do nowego sezonu i wystartować na jednym z dwóch dystansów – 10 lub 5 km i to zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

– Inicjatywa zorganizowania na wiosnę szybkiego biegu na dystansie 10 km, gdzie ma być łatwo o rekordy życiowe, zrodziła się z realnej potrzeby. Wielu biegaczy podkreślało, że przed startami w pierwszych półmaratonach, czy maratonach, brakuje im w regionie miejsca, gdzie mogliby się szybkościowo sprawdzić po przygotowaniach zimowych – podkreśla Marcin Paprocki, dyrektor biegu. – Stąd też wybór padł na optymalnie zlokalizowane i skomunikowane Pyrzyce, gdzie trasa będzie szybka i płaska z minimalną ilością zakrętów, po asfaltowej nawierzchni oraz z atestem PZLA.

 

– Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR, choć jest imprezą debiutancką, to ekipa, którą ją przygotowuje już nie – dodaje z uśmiechem Magdalena Kasprzak, prezes Stowarzyszenia K2 Partners, które organizuje w tym roku także m.in. 38. PKO Półmaraton Szczecin, NCDC Business Race, czy Bieg na K2. – W ramach Szybkiej Dychy chcemy w pełni wykorzystać nasze doświadczenie z kilkunastu imprez biegowych, które zorganizowaliśmy w minionych latach. Do uczestnictwa w biegu zapraszamy więc wszystkich biegaczy, którzy ukończyli 16 roku życia i chcą się zmierzyć z dystansem 5 lub 10 kilometrów.

Zapisy do imprezy ruszyły szybko w dn. 14 listopada i potrwają do 2 marca 2018 r. (pod warunkiem, że szybciej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc). Limit uczestników został ustalony na 1.000 osób dla obu dystansów. Opłata startowa do końca stycznia wynosi tylko 55 zł, a później wzrasta do 75 zł, dlatego warto być szybkim nie tylko na trasie, ale również w zapisach.

Szybko! Szybciej! Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR!

Spotykamy się już 18 marca 2018 r. w Pyrzycach!

Organizatorem imprezy Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR jest Stowarzyszenie K2 Partners. Partnerem Strategicznym imprezy jest natomiast Miasto Pyrzyce, a jej Sponsorem Tytularnym Backer OBR Sp. z o.o. – największy w Polsce producent grzałek elektrycznych.

syzbkadzcha_wydarzenie

 

PODSUMOWANIE

Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR startuje 18 marca 2018 r. o godz. 11:00.

Zapisy:

10 km: https://dostartu.pl/pyrzycka-szybka-dycha-backer-obr-dystans-10-km-v1944.pl.html

5 km: https://dostartu.pl/pyrzycka-szybka-dycha-backer-obr-dystans-5-km-v1945.pl.html

 

Szczegóły:  http://szybkadycha.pl/   https://www.facebook.com/szybkadycha/