z kim biegać

Nie lubisz biegać w samotności? Szukasz fachowych porad trenera?

Przeczytaj nasz przegląd szczecińskich grup biegowych. Szczecińskie środowisko biegowe oferuje wiele możliwości w tej kwestii. Zaczynając od nieformalnych spotkań biegowych, na grupach trenujących pod czujnym okiem doświadczonych trenerów, przez sformalizowane kluby biegacza. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Wieczorne Bieganie w Szczecinie

wieczorne_bieganie_w_szczecinie

Są to nieformalne spotkania biegowe, które odbywają się w każdy wtorek o godz. 19 przy fontannie Bartłomiejka na Jasnych Błoniach pod Urzędem Miejskim. Spotkania trwają nieprzerwanie w każdy worek od 5 listopada 2013, kiedy to inicjator akcji Wojtek Kępka postanowił skrzyknąć ekipę na wspólne pobieganie. Od tego czasu ta „ekipa” urosła nawet do 300 – 400 osób. Przyjść pobiegać może przyjść każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania. Spotkać tu  można i tkz. wyścigowców jak i osoby  dopierające rozpoczynające swoją przygodę z bieganiem. Każdy biegnie swoim tempem, a cały pochód zamyka zawsze Wojtek – więc nikt nie jest ostatni. Trasa wspólnego biegania jest zawsze ta sama do wejścia na kąpielisko Arkona i powrotem (8 km), więc jeśli ktoś nie da rady pokonać takiego dystansu – zawsze może zawrócić wcześniej. Ambitniejsi uczestnicy obiegają jeszcze Arkonę.

Polecamy tą inicjatywę, zwłaszcza początkującym biegaczom, gdyż entuzjazm Wojtka potrafi zarazić każdego. Podczas wspólnych wybiegań zawiązało się wiele znajomości i przyjaźni oraz nowych grup biegaczy.

Zawsze aktualne informacje znajdziecie na Facebooku Wieczornego Biegania w Szczecinie


Ruchowa Akademia Zdrowia

raz

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z bieganiem z grupą pozytywnie zakręconych na punkcie biegania ludzi i pod okiem trenera Ruchowa Akademia Zdrowia to coś dla Ciebie. Tutaj spotkania  prowadzone są przez profesjonalnych trenerów Kasię i Roberta Szych. To chyba najbardziej znane małżeństwo biegowe w Szczecinie.

RAZ jest również organizatorem biegów w Szczecinie, m.in. Alkala Bieg Kobiet

Szczegóły na temat terminów spotkań i warunków uczestnictwa znajdziecie na stronie Ruchowej Akademii Zdrowia.


Puszczyki Bukowe

puszczyk_bukowy

Jeśli kochasz biegać po lesie i bliski kontakt z naturą – to grupa biegowa właśnie dla Ciebie. Głównym terenem ich działania jest Puszcza Bukowa. Puszczyki są partnerem szczecińskiej edycji ogólnopolskiego cyklu biegów City Trail.

Jeśli chcesz do nich dołączyć – zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 10 nad Jeziorem Szmaragdowym przy ul. Kopalnianej.

Wszystkiego o Puszczykach dowiecie z ich strony internetowej.


Fizjobiegacze Szczecin

fizjobiegaczepng

Chcesz zacząć biegać i szukasz indywidualnego podejścia i planu treningowego? Chcesz poprawić swoje wyniki? Fizjobiegacze Szczecin to coś dla Ciebie.  To grupa biegowa, która biega naprawdę „na poważnie” pod czujnym okiem trenera i fizjoterapeuty Wojtka. Z Fizjobiegaczami dowiesz się, że bieganie to nie tylko trening biegowy ale również ćwiczenia na hali, trening koordynacji ruchowej, ćwiczenia z piłkami lekarskimi i wiele innych form treningowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej oraz Facebooku.


TT Szczecin

ttszczecin

Biegasz szybko i lubisz piwo? To grupa biegowa, która może cię zainteresować. TT to skrót od Truchtacze Trunkowcy ale niech nawa może być wbrew pozorom myląca bo Panowie z TT (tak, są to głównie Panowie) biegają dosyć rączo. Jeśli chcesz się o tym przekonać – przyjdź w sobotę o 8 rano pod tablicę „Ścieżki biegowy Nike” (ul. Arkońska koło Oberży), koniecznie zabież ze sobą piątaka na złocisty napój i przygotuj się wszechobecną szyderę ;).

Więcej informacji na stronie internetowej Truchtaczyhttp://www.ttszczecin.pl/

Jeśli znajdzie się jakiś śmiałek to prosimy o relację na maila ;).


Klub Biegowy Dzik (Police)

kb_dzik

Jesteś z Polic lub okolic i szukasz ekipy do wspólnego biegania i trenowania? Dołącz do dzikich biegaczy z Klubu Biegowego Dzik. Dziki nie tylko biegają po lasach, organizują również Dziki Weekend Biegowy, podczas którego każdy znajdzie dystans i bieg dla siebie.

Wszystko o Dzikach znajdziesz na stronie internetowej KB Dzik


Klub Biegacza Hermes Gryfino

hermes_gryfino

Jesteś z Gryfina i nie masz z kim biegać? Zgłoś się do ekipy z Klubu Biegacze Hermes Gryfino. KB Hermes to wspólne wieczorne bieganie, wspólne starty i wspólne imprezy w biegowym gronie.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: http://kb-hermes.eu.interiowo.pl/

Jak widzicie w Szczecinie jest gdzie i z kim biegać. Poza wymienionymi wyżej inicjatywami jest mnóstwo nieformalnych, zaprzyjaźnionych grup biegowych. Na ścieżkach biegowy możecie spotkać m.in. OSOM! Runners, Run Expert  Lejdis i wiele innych.

Pamiętaj! Bieganie w grupie jest przyjemniejsze i bezpieczniejsze.